با برنامه Paint 3D در ویندوز 10 آشنا شوید

Paint 3D یک برنامه خلاقانه رایگانی است که با ویندوز 10 عرضه شده است. شما می توانید با ترکیب ابزارهای 3D و 2D طراحی های حرفه ای و منحصر به فردی را ایجاد کنید. نکته قابل اهمیت این است که شما نیازی به تجربه و یا مهارت طراحی ندارید و همه می توانند با آن طراحی های سه بعدی خلاقانه ای را ایجاد کنند. شما می توانید از طرح های 3D موجود در کتابخانه نرم افزار استفاده نمایید و یا می توانید طرح های جدیدی را ایجاد کنید.

شروع به کار: نوار بالایی برنامه Paint 3D

– Brushes (قلموها): توانایی های هنری خود را با استفاده از قلم و قلموهای منحصر به فردی که گویا با رنگ های واقعی در حال کار هستید، گسترش دهید. شما می توانید اثر هنری با آبرنگ و یا رنگ روغن ایجاد کنید. این قلموهای هنری به گونه ای است که هم می توانید اثر هنری خود را بر روی بوم رنگ ایجاد کنید و هم می توانید نقاشی سه بعدی با جلوه های حرفه ای مانند براق و یا مات کردن هنر برای طرح های خاص بکشید.

– 2D Shapes (اشکال دو بعدی): شما می توانید به آسانی اشکال حرفه ای را به کمک مجموعه ی اشکال دو بعدی که در برنامه موجود است و یا ابزار ایجاد خط و خطوط منحنی ایجاد کنید. از دایره های کنترلی موجود بر روی خطوط منحنی برای ایجاد زاویه مدنظر خودتان استفاده کنید. شما همچنین می توانید از گزینه Make 3D برای تبدیل شکل به لایه استفاده کنید و از گزینه های چرخش برای ایجاد یک شکل سه بعدی استفاده کنید.

همین الان امتحان کنید. برای دیدن مدل مدار بستن اینجا را کلیک کنید. آن را در برنامه Paint 3D باز کنید و از اشکال دوبعدی برای ایجاد ابزارهای موجود بر روی مدار استفاده کنید. سپس به کمک ابزار ایجاد خط و خطوط منحنی الگوهای صحیح برای ایجاد مدار را ایجاد کنید.

– 3D Shapes (اشکال سه بعدی): روش های زیادی برای ایجاد طراحی های سه بعدی وجود دارد. شما می توانید از طرح های سه بعدی که در نرم افزار موجود است استفاده کنید و یا به کمک ابزار 3D، اشکال دوبعدی خود را به اشکال سه بعدی تبدیل کنید.  به سادگی می توانید یک طرح را از یک عکس یا یک نقاشی انتخاب کنید، سپس آن را با دستان خود نقاشی کنید و به یک شکل سه بعدی تبدیل کنید.

برای نمونه، شما می توانید اینجا را کلیک کنید و تصویر صندلی را به برنامه Paint 3D بیاورید و تصویر را به کمک ابزار 3D Doodle به سه بعدی تبدیل کنید.

– Stickers (برچسب ها): این برنامه دارای یک راه حل آسان و منحصر به فرد برای اضافه کردن بافت های خاص به طرح های شما می باشد. از این ابزار می توانید برای اضافه کردن بافت های خاص مانند چوب، سنگ و … استفاده نمایید و یا می توانید عکس مدنظر خود را برای ایجاد بافت های خاص آپلود کنید. این تصاویر می تواند به راحتی در اطراف اشکال سه بعدی شما قرار بگیرد. بدون اینکه از قبل آموزش دیده باشید و یا مهارت خاصی داشته باشید. شما همچنین می توانید شفافیت بافت های خود را تنظیم نمایید.

– Text (متن): به راحتی می توانید کلمات دو بعدی و یا سه بعدی ایجاد کنید. متن های دوبعدی به گونه ای است که گویا به صفحه چسبیده است در حالی که متن های سه بعدی به شما اجازه می دهد تا متن خود را در اطراف صفحه حرکت دهید و به جهات مختلف بچرخانید.

– Effects (افکت ها): شما می توانید محیط های منحصر به فردی مانند نور ملایم یا شب های تاریک را ایجاد نمایید. همچنین می توانید به وسیله ابزار چرخشی 360 درجه، زاویه تابش نور به اجسام را تغییر دهید.

– Canvas (صفحه نقاشی): صفحه نقاشی این نرم افزار کاملا شبیه به بوم نقاشی می باشد. شما می توانید اندازه و ابعاد صفحه را تغییر دهید. همچنین می توانید صفحه نقاشی دو بعدی خود را به صفحه سه بعدی تبدیل نمایید.

– Magic Select (انتخاب جادویی): به وسیله ابزار انتخاب به راحتی می توانید قسمتی از تصویر را که می خواهید جابه جا کنید و یا حذف نمایید را انتخاب نمایید. این ابزار به صورت جادویی قسمت انتخابی را به لایه جدیدی منتقل می کند و به صورت هوشمندانه جای خالی آن را همانند تصویر پس زمینه پر می کند.

– 3D library (کتابخانه سه بعدی): شما می توانید از هزاران مدل سه بعدی مایکروسافت که به صورت رایگان وجود دارد، استفاده نمایید و آنها را ویرایش کنید. هر مدلی که مدنظر دارید می توانید در نوار جستجو، جستجو نمایید و از آن استفاده نمایید.

– History Slider (گزینه تاریخچه): شما می توانید تمام فعالیت هایی که انجام داده اید را به عقب برگردانید. گویا دکمه برگشت به عقب (Undo) تا ابتدای کار بازمیگردد. گزینه history Slider تمام تغییرات شما را صحنه به صحنه ذخیره می کند و به شما این اجازه را می دهد تا ابتدای کار به عقب باز گردید. با کلیک بر روی دکمه start recording شما می توانید از طراحی خود از ابتدای کار تاکنون فیلم تهیه نمایید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

– 3D View mode (حالت نمایش سه بعدی): این برنامه به شما این قابلیت را می دهد تا طرح های سه بعدی خود را از هر زاویه ای تماشا کنید. شما همچنین می توانید بر روی طرح خود بزرگ نمایی و حتی کوچک نمایی کنید و یا میزان بزرگ نمایی خود را به صورت عددی وارد کنید.

به عنوان نمونه اینجا را کلیک کنید تا نقاشی سه بعدی موجود در تصویر بالا را در برنامه Paint 3D بیاورید و از قابلیت حالت نمایش سه بعدی (3D view mode) استفاده نمایید تا بتوانید باله کوسه را در جای درست قرار دهید.

برنامه Paint 3D به شما کمک می کند تا خلاقیت خود را شکوفا کنید و آن چیزی را که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل کنید. شما می توانید طرح های سه بعدی خود را به صورت یک عکس یا به صورت یک فیلم کوتاه با دوستان خود به اشتراک بگذارید. تنها لازم است برنامه Paint 3D را باز کنید و خلاقیت خود را شکوفا کنید. برای دسترسی به تمامی قابلیت های Paint 3D لازم است ویندوز خود را به آخرین آپدیت به روزرسانی کنید. برای دریافت طرح های بیشتر سه بعدی می توانید از Remix3D.com کمک بگیرید.

بازدید ها : 10,510 بار
تاریخ : ۳ خرداد ۱۳۹۷
دسته بندی ها :آموزش

ارسال نظر

 • Helya گفت:

  سلام این برنامه رو از کجا میشه اورد؟

 • عبادی گفت:

  سلام چگونه عکس یا فایلی را از حشهدف3ی به دسکتاپ انتقال بدهیم

  • blog گفت:

   سلام.
   جهت خروجی، گوشه سمت چپ گزینه ای به نام Menu وجود دارد. با زدن بر روی گزینه Menu درپنجره باز شده، بر روی Save as کلیک کنید. فرمت و یا نوع فایل جهت ذخیره سازی را انتخاب کنید. سپس می توانید محل ذخیره سازی را، دسکتاپ انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *