5 نکته مفید در مورد ویندوز 10

امروز می خواهیم 5 نکته کارآمد و مفید در مورد ویندوز 10 که ممکن است ندانیم را با هم به اشتراک بگذاریم.

1 – عملکرد و مصرف باتری خود را تنظیم کنید.

نوار لغزنده کارایی بالا / مصرف متعادل که در آخرین آپدیت ویندوز 10 به آن اضافه شده است به شما این اجازه را می دهد که مصرف باتری خود را از بین کمترین میزان مصرف باتری و یا بالاترین عملکرد و پاسخگویی سیستم تنظیم کنید. با این گزینه شما می توانید میزان مصرف باتری خود را در پروازهای طولانی، عملکرد بالا در حین بازی با دستگاه و یا ویرایش عکس در منزل تنظیم نمایید.

برای این کار بر روی آیکن باتری موجود در Taskbar کلیک نمایید و از نوار لغزنده برای انتخاب عملکرد بالا (performance) و یا مصرف متعادل باتری استفاده نمایید.

2- از تبدیل واحدهای داخلی ماشین حساب ویندوز 10 استفاده کنید.

برنامه ماشین حساب را باز کنید، بر روی منو که در گوشه سمت چپ بالای برنامه قرار دارد کلیک کنید و آن چیزی را که می خواهید تبدیل کنید انتخاب کنید. شما می توانید مواردی مانند زمان، قدرت و دما را به راحتی تبدیل نمایید. به عنوان نمونه شما می توانید دمای فارنهایت را به سانتی گراد و یا برعکس تبدیل نمایید.

3- به کتاب های خود در Microsoft Edge نکته اضافه کنید.

کتاب ها و یا فایل های PDF خود را با برنامه Microsoft Edge باز کنید. شما می توانید قسمتی از متن را با چهار رنگ دلخواه هایلایت کنید، توضیحات به آن اضافه کنید و حتی آن بخش را کپی کنید. برای مشاهده این گزینه ها، کلمه یا جملات مدنظر خود را با ماوس و یا قلم خود انتخاب نمایید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر از آن قسمت از متن را به وسیله آیکن کورتانا بدون اینکه صفحه متن خود را ببندید مشاهده کنید.

4- دستگاه خود را در حالت نور در شب قرار دهید.

با کاهش نور آبی موجود در صفحه نمایش خود دستگاه خود را در حالت نور در شب قرار دهید. این کار به خواب بهتر شما کمک خواهد کرد. برای شروع به این کار، در نوار جستجو موجود در taskbar کلمه “Night Light” را جستجو نمایید و یا می توانید به منوی تنظیمات (Windows key + l) بروید، بر روی System کلیک کنید و در بخش Display گزینه Night Light را خاموش و یا روشن نمایید. شما همچنین می توانید میزان رنگ صفحه و یا زمان بندی شروع نور در شب را با کلیک بر روی “Night light settings” تنظیم نمایید.

5- وبسایت های محبوب خود را در taskbar ضمیمه کنید.

شما می توانید وبسایت های محبوب خود را در taskbar قرار دهید. بنابراین آیکن آن در taskbar  قرار می گیرد و برای دسترسی سریع، با کلیک بر روی آیکن به آن برنامه دسترسی خواهید داشت.  برای این کار نیاز دارید وبسایت مدنظر خود را در مرورگر Microsoft Edge باز نمایید و در منو که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد کلیک نمایید و بر روی “Pin this page to the taskbar”  کلیک نمایید تا آیکن آ ن سایت را در taskbar ویندوز خود مشاهده نمایید.

بازدید ها : 1,962 بار
تاریخ : ۶ تیر ۱۳۹۷
دسته بندی ها :آموزش

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *